Previous Entry Share Next Entry
ви читали новелу Толстого "Війна і мир"?
vizlipuzli
hector_von_kyiv wrote in falsefriendcops
Novel - роман (розгорнутий сюжетно складний твір епічної прози [рідко віршів]; згідно з видавничими стандартами багатьох країн, довжина роману починається від 50000 слів)

Novella - твір за обсягом менший за роман (стандарт 20000-50000 слів) і з простішою фабулою. Приблизно відповідає слов'янському поняттю "повість" (але не польському "powieść"). До жанру novella відносяться  "Сніданок у Тіффані" Капоте, "Перетворення" Кафки, "Палата № 6" Чехова або "Ніхто не пише полковникові" Маркеса (в українських та російських перекладах деякі з них відносять до романів, інші - до повістей). Існує також термін "novelette", під яким розуміють твір іще меншого обсягу (7500-20000 слів).

Поняття "новела" (у слов'янському розумінні, тобто "надзвичайно короткий прозовий твір динамічного сюжету, як правило, з несподіваним фіналом", як у Чехова, Мопассана чи Меріме) в англосаксонській словесності не вживається. Нашим "новелі" та "оповіданню" у них відповідає "short story" (причому можливий варіант "long short story", який також приблизно збігається з визначенням "повісті").

?

Log in